Demotywatory

Pierwsze screeny z Fify 15 – zaczęły powoli wyciekać do internetów

Odwodnienie organizmu – pierwsze objawy

Odwodnienie organizmu bywa dość ciężkie do stwierdzenia na początku, gdyż w pierwszej fazie przebiega właściwie bezobjawowo. Symptomy pojawiają się dopiero później i warto zwracać na nie uwagę, by ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami.


W pierwszej fazie odwodnienie organizmu nie…

W pierwszej fazie odwodnienie organizmu nie daje objawów. Pojawiają się one dopiero później, w miarę postępowania ubytków wody. Gdy dojdzie do sytuacji, w której ubytek stanowi ok. 2 procent masy ciała, dana osoba odczuwa silne pragnienie, zmniejsza się też waga jej ciała. Takie odwodnienie organizmu nie jest jeszcze szkodliwe, pod warunkiem, że szybko zareagujemy. Jeśli ubytek wody w ciele sięgnie 4 procent pojawiają się objawy takie jak: suchość w ustach, bóle głowy, osłabienie, omdlenia, podniesione ciśnienie a także szereg innych.

odwodnienie organizmu

Foto: woda.htcoma.biz

Odwodnienie organizmu łatwo pomylić ze zwykłym przemęczeniem,…

Odwodnienie organizmu łatwo pomylić ze zwykłym przemęczeniem, dlatego warto działać profilaktycznie i pić codziennie przynajmniej butelkę wody. Gdy podejrzewamy u siebie odwodnienie, należy też udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Skorpion - horoskop

Jeśli musisz dziś podjąć ważne decyzje w sprawach zawodowych i finansowych, to dzisiaj jest bardzo dobry dzień. Jest to dobry czas na rozpoczynanie nowych przedsięwzięć i realizację swoich planów.

Telewizyjny program - Polsat Sport

  • O godz. 8:10 startuje: Siatkówka kobiet: Final Six World Grand Prix - mecz: Rosja - Brazylia
  • O godz. 11:00 startuje: Formuła 1: Grand Prix Belgii - 3. sesja treningowa
  • O godz. 12:10 startuje: FIFA Futbol Mundial
  • O godz. 13:00 startuje: Formuła 1: Grand Prix Belgii - studio
  • O godz. 14:00 startuje: Formuła 1: Grand Prix Belgii - sesja kwalifikacyjna

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>