Demotywatory

ZESPÓŁ TAKOTSUBO – To inaczej "zespół złamanego serca", choroba, której objawy zbliżone są do ataku serca: ból w klatce piersiowej, duszność, szybki i głęboki oddech oraz wstrząs kardiogenny. Może też dojść do nagłego zatrzymania krążenia na skutek migotania komór

Odwodnienie organizmu – pierwsze objawy

Odwodnienie organizmu bywa dość ciężkie do stwierdzenia na początku, gdyż w pierwszej fazie przebiega właściwie bezobjawowo. Symptomy pojawiają się dopiero później i warto zwracać na nie uwagę, by ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami.


W pierwszej fazie odwodnienie organizmu nie…

W pierwszej fazie odwodnienie organizmu nie daje objawów. Pojawiają się one dopiero później, w miarę postępowania ubytków wody. Gdy dojdzie do sytuacji, w której ubytek stanowi ok. 2 procent masy ciała, dana osoba odczuwa silne pragnienie, zmniejsza się też waga jej ciała. Takie odwodnienie organizmu nie jest jeszcze szkodliwe, pod warunkiem, że szybko zareagujemy. Jeśli ubytek wody w ciele sięgnie 4 procent pojawiają się objawy takie jak: suchość w ustach, bóle głowy, osłabienie, omdlenia, podniesione ciśnienie a także szereg innych.

odwodnienie organizmu

Foto: woda.htcoma.biz

Odwodnienie organizmu łatwo pomylić ze zwykłym przemęczeniem,…

Odwodnienie organizmu łatwo pomylić ze zwykłym przemęczeniem, dlatego warto działać profilaktycznie i pić codziennie przynajmniej butelkę wody. Gdy podejrzewamy u siebie odwodnienie, należy też udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Skorpion - horoskop

Gwiazdy teraz nie są Twoimi sprzymierzeńcami. Nie liczy, więc na ich dobre wpływy. Zamiast Ci pomagać mogą wręcz utrudniać niektóre działania. W takiej sytuacji najlepiej będzie, jeśli zrezygnujesz z ważnych przedsięwzięć.

Telewizyjny program - Polsat Sport

  • O godz. 13:40 startuje: Żużel: Liga angielska - mecz: Coventry Bees - Poole Pirates
  • O godz. 15:30 startuje: Formuła 1: Grand Prix Singapuru - 2. sesja treningowa
  • O godz. 17:10 startuje: Atleci
  • O godz. 17:50 startuje: Piłka nożna: Liga Mistrzów - mecz fazy grupowej: Chelsea Londyn - Schalke 04 Gelsenkirchen
  • O godz. 20:00 startuje: Boks: Gala w Radomiu - waga półciężka: Dariusz Sęk - Mohamed Belkacem

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>