Demotywatory

Podobno jesteśmy bezpieczni? A co by było, gdyby ruscy tylko chcieli. – Poniżej przedstawiam prawdopodobny plan ruchów wojsk w czasie inwazji na kraje bałtyckie. Jaki mam w tym cel? ostatnimi czasy coraz częściej politycy zapewniają nas że jesteśmy bezpieczni, nic bardziej mylnego, robią to dla tego że własnie przestaliśmy. Czerwone strzałki to zasięg wojsk kremlowskich w ciągu kilkudziesięciu godzin, niebieskie to kształt przemarszu po przegrupowania w ciągu następnych dni. Ludzie zawracają sobie głowę tym że Rosja może napaść na Ukrainę, a zapominają o Białorusi, państwie z jedną z największych armii w europie, o obwodzie Kaliningradzkim, o Naddniestrzu pasie o szerokości 15 - 20 km wzdłuż wschodniej granicy Mołdawii, a teraz dochodzi do tego Krym dzięki któremu może śródziemne stoi dla niej otworem. Powiecie mi że przecież mamy USA , gwarant naszego bezpieczeństwa. a ja wam przypomnę o Chinach i Korei północnej, w skrócie wujek SAM będzie bronić pierwsze swojego podwórka, że o Meksyku już nie wspomnę, na koniec dodam Izrael vs Liga Arabska.

Odwodnienie organizmu – pierwsze objawy

Odwodnienie organizmu (woda.zywiec-zdroj.pl) bywa dość ciężkie do stwierdzenia na początku, gdyż w pierwszej fazie przebiega właściwie bezobjawowo.


Symptomy pojawiają się dopiero później i warto…

Symptomy pojawiają się dopiero później i warto zwracać na nie uwagę, by ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami. W pierwszej fazie odwodnienie organizmu nie daje objawów. Pojawiają się one dopiero później, w miarę postępowania ubytków wody. Gdy dojdzie do sytuacji, w której ubytek stanowi ok. 2 procent masy ciała, dana osoba odczuwa silne pragnienie, zmniejsza się też waga jej ciała. Takie odwodnienie organizmu nie jest jeszcze szkodliwe, pod warunkiem, że szybko zareagujemy.

odwodnienie organizmu

Foto: woda.htcoma.biz

Jeśli ubytek wody w ciele…

Jeśli ubytek wody w ciele sięgnie 4 procent pojawiają się objawy takie jak: suchość w ustach, bóle głowy, osłabienie, omdlenia, podniesione ciśnienie a także szereg innych. Odwodnienie organizmu łatwo pomylić ze zwykłym przemęczeniem, dlatego warto działać profilaktycznie i pić codziennie przynajmniej butelkę wody. Gdy podejrzewamy u siebie odwodnienie, należy też udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Skorpion - horoskop

Król trefl. Odwo¼ szerzej oczy. Nie zawadzi tak¿e nastawiæ ucha. Dzisiaj w pracy gruchnie wie¶æ o s³u¿bowych przetasowaniach. Stañ do rankingu. Niestety mog± ci dokuczaæ napadowe bóle g³owy.

Telewizyjny program - Polsat Sport

  • O godz. 10:30 startuje: Tenis: Turniej ATP w Monte Carlo - 1. mecz ćwierćfinałowy
  • O godz. 12:30 startuje: Tenis: Turniej ATP w Monte Carlo - 2. mecz ćwierćfinałowy
  • O godz. 14:30 startuje: Tenis: Turniej ATP w Monte Carlo - 3. mecz ćwierćfinałowy
  • O godz. 16:30 startuje: Tenis: Turniej ATP w Monte Carlo - 4. mecz ćwierćfinałowy
  • O godz. 19:00 startuje: Siatkówka mężczyzn: PlusLiga - mecz półfinałowy fazy play-off: Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>