Demotywatory

30 wzruszających chwil, w których dzieci i psy spotkają się po raz pierwszy –

Odwodnienie organizmu – pierwsze objawy

Odwodnienie organizmu (woda.zywiec-zdroj.pl) bywa dość ciężkie do stwierdzenia na początku, gdyż w pierwszej fazie przebiega właściwie bezobjawowo.


Symptomy pojawiają się dopiero później i warto…

Symptomy pojawiają się dopiero później i warto zwracać na nie uwagę, by ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami. W pierwszej fazie odwodnienie organizmu nie daje objawów. Pojawiają się one dopiero później, w miarę postępowania ubytków wody. Gdy dojdzie do sytuacji, w której ubytek stanowi ok. 2 procent masy ciała, dana osoba odczuwa silne pragnienie, zmniejsza się też waga jej ciała. Takie odwodnienie organizmu nie jest jeszcze szkodliwe, pod warunkiem, że szybko zareagujemy.

odwodnienie organizmu

Foto: woda.htcoma.biz

Jeśli ubytek wody w ciele…

Jeśli ubytek wody w ciele sięgnie 4 procent pojawiają się objawy takie jak: suchość w ustach, bóle głowy, osłabienie, omdlenia, podniesione ciśnienie a także szereg innych. Odwodnienie organizmu łatwo pomylić ze zwykłym przemęczeniem, dlatego warto działać profilaktycznie i pić codziennie przynajmniej butelkę wody. Gdy podejrzewamy u siebie odwodnienie, należy też udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Skorpion - horoskop

As kier. Je¶li wyjecha³e¶ na ¶wiêta nie ulegaj poczuciu winy. Nie wszyscy musz± "skazywaæ siê" na tradycjê. Ciesz siê wolno¶ci±. £aduj akumulatory podczas spacerów. Nie zapomnij jednak wy³a¶ bliskim esemesy z ¿yczeniami.

Telewizyjny program - Polsat Sport

  • O godz. 18:00 startuje: Siatkówka kobiet: Orlen Liga - mecz finałowy fazy play-off: Impel Wrocław - KPS Chemik Police
  • O godz. 20:00 startuje: Siatkówka kobiet: Orlen Liga - studio
  • O godz. 20:30 startuje: Boks: Gala w Opolu - waga ciężka: Marcin Rekowski - Oliver McCall
  • O godz. 22:00 startuje: Boks: Gala w Esbjergu - waga junior ciężka: Mateusz Masternak - Stjepan Vugdelija
  • O godz. 0:00 startuje: Polska 2014

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>