Demotywatory

Kolega zapytał mnie, co bym zrobił jako pierwsze gdybym był niewidzialny – Odpowiedziałem, że pojechałbym do Paryża, znalazł ulicznego mima i pobił go na śmierć. Przechodnie klaskaliby myśląc, że jest niesamowicie utalentowany

Odwodnienie organizmu – pierwsze objawy

Odwodnienie organizmu bywa dość ciężkie do stwierdzenia na początku, gdyż w pierwszej fazie przebiega właściwie bezobjawowo. Symptomy pojawiają się dopiero później i warto zwracać na nie uwagę, by ustrzec się przed przykrymi konsekwencjami.


W pierwszej fazie odwodnienie organizmu nie…

W pierwszej fazie odwodnienie organizmu nie daje objawów. Pojawiają się one dopiero później, w miarę postępowania ubytków wody. Gdy dojdzie do sytuacji, w której ubytek stanowi ok. 2 procent masy ciała, dana osoba odczuwa silne pragnienie, zmniejsza się też waga jej ciała. Takie odwodnienie organizmu nie jest jeszcze szkodliwe, pod warunkiem, że szybko zareagujemy. Jeśli ubytek wody w ciele sięgnie 4 procent pojawiają się objawy takie jak: suchość w ustach, bóle głowy, osłabienie, omdlenia, podniesione ciśnienie a także szereg innych.

odwodnienie organizmu

Foto: woda.htcoma.biz

Odwodnienie organizmu łatwo pomylić ze zwykłym przemęczeniem,…

Odwodnienie organizmu łatwo pomylić ze zwykłym przemęczeniem, dlatego warto działać profilaktycznie i pić codziennie przynajmniej butelkę wody. Gdy podejrzewamy u siebie odwodnienie, należy też udać się do lekarza pierwszego kontaktu.

Skorpion - horoskop

Nie znajdziesz dziś powodów do narzekań. Będziesz odważny i optymistycznie nastawiony do świata i ludzi. Dziś masz szansę skorzystać tam, gdzie inni się kłócą lub rezygnują. Dzień sprzyja śmiałym i zdecydowanym posunięciom zawodowym.

Telewizyjny program - Polsat Sport

  • O godz. 13:30 startuje: Siatkówka mężczyzn: Mistrzostwa Świata - Polska 2014 - mecz fazy grupowej: Polska - Serbia
  • O godz. 15:40 startuje: Piłka nożna: Liga holenderska - mecz: FC Groningen - Ajax Amsterdam
  • O godz. 17:50 startuje: Kolarstwo przełajowe: Eliminacje Mistrzostw Świata
  • O godz. 20:00 startuje: Puncher
  • O godz. 21:00 startuje: Lekkoatletyka: Diamentowa Liga w Zurychu

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>