23 lip

Przebieg procesu fotosyntezy

Znaczenie i przebieg fotosyntezy zostały już bardzo szeroko omówione. Proces fotosyntezy jest niezmiernie istotny i warunkuje prawidłowe funkcjonowanie ekosystemu. Niemniej jednak, aby zachodził w sposób prawidłowy, niezbędnych jest kilka czynników, które go intensyfikują. Pierwszym z nich jest dostęp do światła – jeżeli światło posiada prawidłową barwę, wówczas proces fotosyntezy ulega wzmocnieniu.Woda stanowi swego rodzaju katalizator procesu fotosyntezy…

Woda stanowi swego rodzaju katalizator procesu fotosyntezy i dostarczona w prawidłowych ilościach może go przyspieszyć. Proces fotosyntezy odbywa się jeszcze w określonej temperaturze i w określonych warunkach klimatycznych. Oprócz tego należy zwrócić uwagę na kilka pomniejszych czynników takich jak obecność dwutlenku węgla oraz soli mineralnych. Proces fotosyntezy wpływa na kształtowanie się środowiska naturalnego i trudno sobie wyobrazić życie na Ziemi bez jego udziału. Fotosynteza dzieli się na dwa główne etapy- pierwszym z nich jest faza jasna, drugim zaś faza ciemna, która jest niezależna od światła i jej głównym celem jest maksymalna redukcja dwutlenku węgla do atmosfery.

Faza świetlna opiera się na…

Faza świetlna opiera się na reakcji chemicznej, w wyniku której energia świetlna zostaje przetworzona w odpowiednią materię.

Comments
  1. troool

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Skorpion - horoskop

Energiczne z natury Skorpiony będą dziś impulsywne i nerwowe, a Mars będzie prowokował do kłótni. Na szczęście sprzyjająca Wam Wenus załagodzi nieco Wasze zapędy i doda wdzięku i uroku, a inni będą Wam wybaczać niestosowne zachowanie.